5月14日

Golden Week’i ajal oli mul kyudo, seega hommikuti väga kaua magada ei saanud, see-eest sain endale nüüd enda päris vibu ja muu varustuse!!

Neljapäeval pealelõunat läksin oma 5 klassikaaslasega Sushiro’sse sööma, rääkisime nendega veidi Eesti ja Jaapani kooli erinevustest ja õpetasin neile ka paar sõna eesti keeles.

Reedel käisin hostema ja laste ning hostonu naise ja ta pojaga Niihama pargis. Mängisime, jalutasime ja sõime koos okashi’sid (loe: jaapani snäkke). Pärast läksime nende poole ja valmistasime koos pitsat, pastat ja kooki.

Laupäeva hommikul käisin jälle kyudos, pärast seda läksime koos teise astme õpilastega grillipeole. Grillisime koos liha, köögivilju ja vahukomme. Vahepeal lendas meil ka korraks katus ära haha (allpool pilt kah). Hiljem läksime tuppa, sõime okashi’sid ja mängisime Wii’d. Sõbranna ema valmistas meile ka õhtusöögi, milleks oli riis karrikastmega. Olles söögi lõpetanud, hakkasid õues kõlama paugud, jooksime ss uudishimust kõik õue ja nägime imeilusat ilutulestikku päeva lõpetuseks.

Pühapäeval toimus Niihama lähedal olevas templis meie piirkonna vahetusõpilaste orientatsioon. Meid on selles prefektuuris kokku 4: mina, korealanna, sakslanna ja tšehhi poiss. Alguses vaatasime, kuidas Buddha mungad oma tavapärast palvetseremooniat läbi viivad. Pärast läksime teise majja, kus toimus meil 30-minutiline Zanen meditatsioon (loe: näoga vastu seina jalad risti istumine ja mitte midagi tegemine). Enne sinna majja sisenemist pidime ära võtma kõik ehted ja sokid. Oli vägagi huvitav kogemus, eriti põnev oli see, kuidas minu kõrval istus üks munk ja kui ta magama hakkas jääma, siis peamunk virutas talle spetsiaalse puupulgaga kaks korda õlale ja siis esimene tänas seda teist. Peale meditatsiooni pidid kõik vahetusõpilased esitama 5-minutilise kõne endast, enda riigist ja siinsest elust. Õnneks said kõik teksti paberilt maha lugeda, mitte ei pidanud peas olema. Hiljem läksime sõime perega jäätist ning siis naasime koju tagasi.

Uuel nädalal olid tavapärased koolipäevad- täis õppimist, minu jaoks siis peamiselt jaapani keele õppimist, uute koolikaaslastega kohtumist ja palju rääkimist. Sain esmaspäeval peale kyudot ka teada, et kuna järgmisel nädalal on kõigil suured testid ja see nädal nad õpivad väga palju, ss minul ja esimese astme õpilastel on klubivabad kaks nädalat!!

Jaapanis on kombeks, et õpetaja tuleb ja külastab kodu ning et vanemad lähevad ühel päeval kooli laste õppimist vaatama. Laupäeval oligi see päev, kus lastevanemad tulid koolitundi vaatama, õnneks aga tunnid kestsid ainult kella poole 2ni ning täna, esmaspäeval oli puhkepäev.

Pühapäeval oli ka Jaapanis emadepäev, tegime koos lastega emale kaardi ja ostsime talle ka lilled. Pealelõunat läksime koos Imabari kaubanduskeskusesse, kus ostsime kahele vanaemale lillekimbud, mille pärast mu õde ja vend neile toimetasid. Enne õhtusööki käisime ka sõõrikuid söömas ja oi kui maitsvad need olid!!

Kahjuks tuli nüüd ikkagi välja, et kuna YFU Jaapan ei olnud turvaküsimustes ja minu naasmise võimaluses Jaapanisse kindel, siis ma ikkagi ei saa minna Taiwani. Õnneks aga on mul seevastu võimalus minna 180 õpilasega enda lennust koos Tokyosse, seega loodan, et see tuleb ikkagi sama tore, kui oleks tulnud Taiwani tripike.

ここでのせいかつはとても楽しいから、私は嬉しいです。ありがとう!💛

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: