Esimene koolinädal tehtud!

Esmaspäeval, 9.aprillil lõppes kevadvaheaeg ja olen nüüd juba veidi üle nädala koolis käinud.

Esmaspäeval oli selline pidulikum päev, olid erinevad aktused ja pidin tegema jaapanikeelse kõne nii õpetajatele, tervele koolile kui ka oma klassile. Viisin oma klassile ka väheke eesti šokolaadi ja neile väga maitses (kellele Kalevi šokolaad ei meeldiks?!?!). Olles terve kooli ees, oli närv ikka väga suur, terve keha värises ja süda tagus peaaegu et kehast väljagi. Kokkuvõttes oli aga hea kogemus ja sain hästi hakkama!

Teisipäeval olid kõigil terve päev testid, seega enamus ajast veetsin ma raamatukogus koos kanadalannaga, kellel saab suvel täis 2 aastat Saijo koolis inglise keele õpetajana, ja õppisime koos jaapani keelt ning rääkisime muust elust-olust. Lõunat sõin oma klassiga koos ja sain jälle uue teadmise- nad pesevad peale igat lõunasööki hambaid ja pärast seda koristatakse koos kooli (mina olen koduklassi koristustiimis). Peale tunde käisin 1. astme õpilastega klubide esitlemisi vaatamas, et ka endale klubi valida. Õhtul jõudsin otsusele, et valin fotograafia ja kyudo (Jaapani vibulaskmine). Olin enne tennise ja kyudo vahel, aga siis mõtlesin, et tennist saan ma igal pool mängida, aga kyudoga tegeleda mitte.

Kolmapäeval olid esimest korda päris tunnid, väga midagi aru ei saanud ja õppisin suurema osa ajast lihtsalt jaapani keelt. Sain ka teada, et mul on 7 paralleeli, mis tähendab seda, et juba minu lennus on kokku üle 280 õpilase. Kui tunnid olid läbi, läksingi esimest korda kyudosse, oli väga lõbus, aga ka suhteliselt kurnav (ja see oli alles kerge tase haha). Kyudo hakkab mul olema absoluutselt iga päev ja umbes 3h päevas (v.a. aprillikuus, kus nädalavahetused on vabad).

Reedel oli meil väike ekskursioon parki, kus veetsime lõbusalt aega mängides ja süües. Peale ensoku’t (loe: ekskursiooni) oli mul 4h kyudot ja koju jõudes valutas mul iga lihas, mis mul kehas üldse eksisteerib, valus oli nii istuda kui astuda. 😅

Pühapäeval käisime perega Matsuyama lähedal Tobes linnas. Seni kuni lapsed olid keraamikat tegemas, läbisin mina 10km matkates. Külastasin 3 templit ja muid pühapaiku, kohtusin ka ühe vahva korealasega, kes rääkis, kuidas ta oli juba 47 templis käinud ja et tal on veel 41 minna (88 Shikoku templi n-ö palverännak).

Ma ikka iga päev imestan, kui distsiplineeritud jaapani noored on- juuksed kõigil patsis, koolivormi kõik elemendid olemas, pole ehteid ega meiki, ei kasuta tundide ajal ega üldse koolialal telefoni, tundide alustamine ja lõpetamine on väga täpne ning kummardatakse kogu aeg.

Sain täna ka teada, et oioi Anett läheb koolireisile Taiwani juuni lõpus, seega iz veri meni lahe! 😄

たのしかったです!ありがとう!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: