4月8日

Mul oli erakordne võimalus eelmisel pühapäeval osa võtta kohalikust matsurist ja mochinage’st. Terve see üritus toimus mu kodulinna lähedal olevas Isono shrines, jällegi väga kena koht! Küsisin hostemalt seletust selle ürituse kohta ja sain teada, et matsuri on pühafestival, mida peetakse põhiliselt templite ja shrine’ide ümbruses ning on nagu jumalate austamiseks peetav üritus ja mochinage on sellega kaasas käiv lõbustus, mida peetakse ka näiteks uue maja avamisel vms pidupäeva puhul. Sel ajal visatakse rõdult alla mochisid (loe: riisipallide sugulasi) ja muid maiustusi. Nagu enamikel matsuritel, toimus ka see mochinage lõpu poole. Kõik olid sellest väga vaimustuses ja iga kommi peale käis suur rebimine. Meie kõige parema kommisaagiga oli Ichito! Samuti vaatasime, kuidas lapsed sumomaadlust teevad. ^_^

Pealelõunat läksime hostisa pere juurde grillpeole, nad kõik olid nii toredad! Tutvusin hostisa sugulastega, kaasa arvatud ka oma hostvanaisaga (ausalt ka ta nägi välja nagu 50, aga pärast ta ütles et ei, ta juba 70 haha). Sain endale ka kaks uut sõpra, hostisa vennatütre ja noorema poja. Manami’lt sain ka väga suure hunniku mangasid, hetkel veel ilma sõnastikuta neid ära ei loe, aga ehk varsti küll! Soe ja rahulik õhtu oli! Pühapäev oli täielikult korda läinud ja meeldis mulle väga!

Esmaspäev oli samuti väga super päev: hostisa vennatütar oma emaga tulid meile külla, lõunaks tegime takoyakit- see oli imehea! Käisime jalutamas ning on tunda, et ma ikka arenen jaapani keeles, ka hostvanemad on vaimustuses. Kui ma aga oma hostemalt küsisin, et kui paljusid keeli te oskate, siis ta vastas selle peale, et jaapanlased õpivad terve oma elu inglise keelt, aga vot millegi pärast seda korralikult selgeks ei saa. Õhtul rääkisime ka heategevusest ja teiste aitamisest. Tuli välja, et jaapanlased mõtlevad enamjaolt ainult endale ja ei aita väga teisi, mistõttu olid kõik väga üllatunud, kui rääkisin neile, mis üritusi Eestis korraldatakse teiste toetamiseks.

Järgmisel päeval imestasid jaapanlased selle üle, kuidas Eestis on viisakas söömise ajal väga mitte rääkida, eriti täis suuga (nemad siin räägivad ikka kogu aeg ju).

Kolmapäev oli kah selline õppimis- ja puhkamispäev, õhtul tegin oma tavapäraseks saava jalutuskäigu (seekord oli jooksuring), et jälle oma kodu ümbruses midagi uut ja huvitavat leida (seekord leidsin uue kurja, aga väga armsa koera haha).

Neljapäeval käisime Ishiguchi shrine juures Sakura matsuril, oli jällegi väga imeline kogemus, samuti lendas ka seekord taevast komme (mochinage).

Laupäeval läksime perega Imabari linna, seal elab ka mu hostvanaema. Käisime raamatupoes ja üritasin seal veidi mangasid lugeda (tachiyomi- püsti seistes raamatu lugemine).

Täna käisin hostvanavanaema matustel- see oli jaapani stiilis, seega uus kogemus. Ma olin põhimõtteliselt ainuke, kes nuttis, teised olid ülirahulikud, ainult võib olla paar pisarat tuli. Tseremoonia oli ikkagi väga erinev Eesti omast, lilli oli väga palju ja neil oli selline budistlikum, samuti nägime, kuidas kirst pandi põletusahju. Peale seda oli väike söömine ning siis said kõik lähedased suurte pulkadega luud urni panna. Pealelõunat käisime jälle hostisa venna juures ja hiljem läksime restorani sööma. Ehk ss oli väga emotsiooni- ja toidurohke päev.

Olen hetkel ära proovinud punastest ubadest tehtud magustoidu (selline meh), jaapani jogurti, jäätise, väga palju erinevaid maiustusi üldse haha, okonomiyaki, takoyaki (üliheaaa!), rameni, udoni, miso suppi, jaapani pelmeenid (jumalikud!), muidugi ka söönud sushit (veel jumalikum!) ja sashimit (toores kala). Iga päev on mingi imeline roog, mis viib keele alla!

Homme lähen aga kooli ja pean tegema ka paar kõnet!

たのしみ!ありがとう!

Advertisements

4 thoughts on “4月8日

Add yours

 1. Tänan sinu järjekordse nädala ülevaate eest Jaapanis 😀
  Seda on päris tore lugeda ja ehk kunagi on ka minul võimalik seda imelist maad külastada.
  Igakord kui keegi eestlastest on Jaapanis tahaksin temaga kohe pikemalt rääkida et kuidas seal on. Kuigi olen lõpetamas 9.kl loodan et saan ka kunagi minna Jaapanisse vahetusõpilaseks ning tutvuda täiesti uue keskkonnaga 😀
  Kuigi tegelikult on ikka selline tunne et meie oleme ka selline rahvus kellele meeldib omaette hoida, nagu jaapanlased (tuues võrdluseks minu Hispaania reis kus inimesed olid ikka poole rohkem avatud ja olid rohkem abivalmid)
  Sellegipoolest on tore lugeda sinu seiklustest ja kohtumistest huvitavate inimestega Jaapanis.
  Jäädes huviga ootama uut ja sisurohket nädalakokkuvõtet.

  Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: