Varsti juba vahetusaastal

Ainult veel 2 nädalat ongi jäänud, kui lähen vahetusaastale Jaapanisse. Täitsa uskumatu ikka, kui ruttu aeg lendab, alles oli 170 päeva ja nüüd juba nii vähe!

Aga miks just otsustasin minna vahetusaastale Jaapanisse?

Käisin eelmise aasta aprillikuus Jaapanis reisil ning see tõusva päikese maa lummas mind niivõrd, et soovisin sinna tagasi minna ja mitte turistina, vaid vahetusõpilasena. Vahetusõpilasena just seetõttu, et vahetusperes olles saan kogeda Jaapani kultuuri, loodust, kombeid, religiooni, toite jms palju sügavamalt. Samuti saan oma vahetusaastaga realiseerida välismaal õppimise unistuse.

Ootused:

Vahetusaastalt ootan põhiliselt seda, et tagasi tulles olen täis uusi teadmisi, põnevaid
kogemusi, suurema rahvusvahelise sõpruskonnaga ning praegusest veelgi suuremat soovi peale gümnaasiumit ülikoolitee jätkamiseks välismaal. Loodan võimalikult palju näha loodust ja seda ka läbi kaamerasilma jäädvustada. Kindlasti tahaksin rohkem teada saada jaapani usunditest (näiteks shintoismist ja budismist). Samuti soovin osa saada tunnetusest ja oskustest Jaapani toidumaailmast ja –valmistamisest, sest toit on jaapanlaste (loe: minu) jaoks ülimalt tähtis. Lisaks oleks mulle hea väljakutse õppida selgeks või vähemalt saada põhjalik sissejuhatus uude keelde, mille aluseks on hoopis teistsugune tähtedesüsteem, kui ma varem õppinud olen. Väga meeldiv on teada, et tuhandete kilomeetrite kaugusel on alati keegi sõber või mõni tuttav ees ootamas.

Raha kokkusaamisest veidi:

Oma vahetusaasta raha kokkusaamisest rääkides, siis kogumaksumus oli 8500 eurot ja sain selle kokku nii toetajate kui ka pere ja sõprade abiga. Kirjutasin kokku 1320 eraisikule ja firmale ning sain ka YFU stipendiumi 1500 eurot.

ありがとう teile lugemise eest ja juba järgmine postitus on otse Jaapanist!!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: